W Polsce żyje ponad 470 gatunków pszczół z czego tylko pszczoła miodna wytwarza miód ale pozostałe dzikie pszczoły intensywnie pracują zapylając wiele owoców, warzyw, roślin oleistych, zbożowych czy kwitnących drzew, które potem dostarczają pokarm dla innych gatunków zwierząt. Kwiaty te także zapylają inne owady – trzmiele, motyle, chrząszcze, muchówki, błonkówki.
Jak stworzyć przyjazny ogród dla tych owadów, jak stworzyć owadzie siedlisko na terenie zielonym w miejscowości, w zadrzewieniach przydrożnych, przy szkole, na balkonie a nawet w skrzynce na zioła. Co sadzić, aby owady miały pokarm przez cały sezon wegetacyjny? Jak odróżnić pszczołę od osy, trzmiela i murarki ogrodowej? Co faktycznie może szkodzić w dzisiejszych czasach owadom?
Te zagadnienia omówimy i pokażemy praktycznie w trakcie spotkania warsztatowego na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, które odbędzie się 26 września (sobota) w godzinach: od 10.00 – 14.30. Zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli organizacji, samorządów, członków Rad sołeckich. Program spotkania w załączeniu.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa do dnia 22 września na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań prosimy o tel. 600 276 829 Irena Krukowska-Szopa. Uczestnictwo jest bezpłatne. Warsztaty realizujemy przy współpracy Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej www.sudeckazagroda.pl
W dniu 25-26 czerwca 2020 roku, w miejscowości Chocianów odbyło się Spotkanie Edukatorów w ramach projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu – program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka”. Szkolenie przebiegało dwuetapowo: pierwszego dnia uczestnicy poszerzali swoją wiedzę wsłuchując się w wykłady przeprowadzane w sali konferencyjnej, natomiast drugiego dnia aktywnie uczestniczyli w zajęciach terenowych.
W dniach 25-26 czerwca odbyły się warsztaty ramach projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu- program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka”. Podczas zajęć terenowych mogliśmy m.in. zobaczyć efekty realizowanej w Borach Dolnośląkich ochrony czynnej siedlisk płazów, ochrony wrzosowisk, a także działań w ramach tworzenia obiektów małej retencji.
Strona 1 z 2