Sytuacja pandemiczna, dużo zmieniła w życiu wielu. Ale jak mówią seniorzy najważniejsze jest zdrowie, jeżeli ono dopisuje to z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Doskonałym przykładem wyjścia z takich sytuacji  są działania seniorów z Gminy Lubin, którzy pokazali na zdjęciach jak spędzają czas w dobie pandemii, kiedy nie można się spotykać, czy też jeździć na wycieczki.  Okazało się, że na wszystko jest sposób.
Aktywność ruchowa zawsze można poćwiczyć trochę w domu, a receptą na zamknięte baseny może być nordic walking.
Lubin nordic

Skoro wstrzymano zajęcia nauki języka obcego – można skorzystać z aplikacji, która pomoże w poduczeniu się języka.
Lubin aplikacja

Seniorzy więcej czasu niż zwykle poświęcali także na tworzenie rękodzieła, w tym uczyli się nowych technik.
lubin szedelka 

Wielu opiekowało się także wnukami pomagając w zdalnych zajęciach. A już niedługo wiosna i można będzie wyjść do ogrodu, podłubać wśród roślinek, nacieszyć się słońcem i zdrowiem.
lubin ogrodek 

W codziennym życiu nie zapominajmy o zakładaniu maseczek, zachowaniu dystansu w sklepie czy przy innym spotkaniu. Do tego zdrowe odżywianie, w tym codzienna porcja naturalnych witamin, np. sok z buraka, marchewki, kiwi i jabłka jest pyszny i zdrowy. Przetrwamy ten trudny czas i w końcu wszyscy wrócimy do normalności. Do wyjazdów urlopowych, wycieczek i innych spotkań, które tak potrzebne są dla zdrowia psychicznego.

stopka

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica