Z inicjatywy Rady Seniorów w gminie Janowice Wielkie odbyło się dziesięć różnego charakteru wydarzeń, w których w sumie uczestniczyło 200 osób. W organizację spotkań zaanagażowani byli zarówno sami seniorzy, jak i ich przyjaciele. W wyniku czego odbyło się szereg działań:
- spotkanie inaugurujące powstanie Grupy Wsparcia Seniorów "Babsko-Męskie pogaduchy" połączone z warsztatem psychoedukacyjnym;
- warsztat pierwszej pomocy przedmedycznej;
- warsztat psychoedukacyjny "Jak się nie dać manipulacji innych";
- spotkanie z policjantką;
- spotkanie z dzielnicowym gminy Janowice Wielkie oraz dzielnicowym Jeżowa Sudeckiego;
- warsztat artystyczny;
- korowód "Andrzejkowe Bajanie";
- warsztat z dietetyczką;
- warsztat z dekoratorką.
W wyniku tych działań seniorzy nawiązali kontakt z osobami prowadzącymi ciekawe warsztaty tematyczne, a przy okazji andrzejkowego korowodu, seniorzy mieli możliwość intergracji międzypokoleniowej z uczniami klas trzecich miejscowej szkoły podstawowej. Dla dzieci został przygodowany słodki poczestunek, za co dzieci odwdzięczyły sie krótkim koncertem piosenek.
Powstała Grupa Wsparcia Seniorów "Babsko-Męskie pogaduchy" ma w planach organizowanie cotygodniowych czwrtkowych spotkań, by wspólnie spędzać czas na nauce, zabawie, rozwiązywaniu trudnych spraw oraz planowaniu następnych projektów z pożytkiem dla seniorów i lokalnej społeczności.

stopka

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica