Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” realizuje projekt pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu” Projekt skierowany  jest do uczniów klas V-VIII oraz uczniów szkół średnich. Jego celem jest pokazanie jak przyroda reaguje na zmiany klimatu oraz zachęcenie do działań w najbliższym otoczeniu szkoły.


Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza grupy szkolne do udziału w projekcie pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu – program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka”

Projekt skierowany jest do uczniów klas V – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z regionu Legnicy, Lubina Jawora, Złotoryi, Wrocławia.
Jego celem jest pokazanie jak przyroda reaguje na zmiany klimatu oraz zachęcenie do działań w najbliższym otoczeniu szkoły.

W ramach projektu uczniowie biorą udział w zajęciach terenowych prowadzonych w Przemkowskim Parku Krajobrazowym, Parku Krajobrazowym Chełmy oraz w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy.

Uczniowie planują również, przy pomocy naszych edukatorów małe projekty, które mogą być dobrym przykładem łagodzenia zmian klimatu np.: posadzenie drzew, krzewów rodzimych odpornych na susze, założenie rabaty ziołowej, założenie zielonej ściany, gromadzenie wód deszczowych przy szkole lub w okolicy. Te działania powinny być związane z prowadzonymi obserwacjami w terenie.

Grupy szkolne otrzymują materiały edukacyjne, możliwość dojazdu i wdrożenia małego projektu, opiekę edukatorów. O przyjęciu zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej o projekcie: kontakt Anna Valis Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.76 86 294 30 oraz na stronie www.lekcjewprzyrodzie.pl

 

FEZA logotyp na środki trwałe 8 x 4 cm

 

 

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica